Sekrety Skutecznego Team buildingu: Jak zaplanować udane spotkanie

Spotkania zespołu mogą wydawać się polem minowym dla liderów, którzy chcą stworzyć integracyjne środowisko dla swojego zespołu i wspierać współpracę. Choć istnieje wiele czynników, które składają się na udane spotkanie zespołu, oto kilka sprawdzonych strategii, które pomogą Ci pokonać wyzwania związane z budowaniem zespołu.

Team building – co to jest?

Niezależnie od tego, czy jesteś menedżerem, dyrektorem czy liderem, prawdopodobnie podjąłeś kroki w celu zbudowania swojego zespołu. W rzeczywistości istnieje duża szansa, że poświęciłeś sporo czasu i wysiłku na działania i wydarzenia związane z budowaniem zespołu. Ale czy kiedykolwiek zatrzymałeś się, aby zadać sobie pytanie, czy team building rzeczywiście pomaga, czy szkodzi Twojemu zespołowi? Wiele organizacji stwierdza, że ich wysiłki w zakresie budowania zespołu są mniej skuteczne niż się spodziewali; w rzeczywistości, niektórzy mogą nawet powiedzieć, że budowanie zespołu jest najbardziej wymagającym aspektem ich pracy! Nie da się ukryć, że budowanie zespołu może być przydatnym procesem w tworzeniu komunikacji i kultury w organizacji. Z tych powodów, udana strategia budowania zespołu musi zawierać odpowiednie działania, czas i uczestników.

Udana integracja zespołu

Najlepsze zespoły integrują członków, zachęcają do poczucia przynależności i wspierają rozwój każdego członka w zespole. Udana integracja ma miejsce wtedy, gdy każdy członek czuje więź z innymi osobami w zespole i ma możliwość uczenia się, rozwoju i przyczyniania się do sukcesu zespołu. Integracja ma miejsce wtedy, gdy członkowie zespołu czują się ze sobą związani i mają możliwość wzajemnej interakcji. Zaczyna się to od liderów, którzy nadają ton zespołowi. Na przykład lider może poprosić członków zespołu o przedstawienie się na spotkaniach zespołu, aby pomóc w budowaniu więzi między nimi a innymi. Jest to prosty sposób na rozpoczęcie budowania poczucia przynależności członków zespołu.


Agencja eventowa

team building

Ważne jest, aby wybrać odpowiednią agencję eventową, której zaufasz jak np. ta tutaj. Idealnie byłoby, gdybyś chciał mieć partnera, który ma doświadczenie w pracy z kulturą Twojej organizacji i potrzebami związanymi z budowaniem zespołu. Zacznij od spotkania z zespołem agencji i omówienia wszystkich swoich potrzeb i celów związanych z budowaniem zespołu. Po spotkaniu można wybrać partnera, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Kiedy już wybierzesz partnera, ważne jest, abyś kontynuował z nim współpracę przez cały proces planowania. Nie jest rzadkością, że agencje zmieniają partnerów co roku, więc wybór partnera, który będzie z Tobą przez cały proces jest kluczowy.