Niezawodne flipcharty do każdego biura

Flipchart to nic innego jak przenośna tablica suchościeralna, która wykorzystywana jest w biurach i szkołach. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu można przeprowadzić prezentację i zaawansowane szkolenia. Flipchart można używać nie tylko pisząc na nim specjalnym markerem suchościeralnym. Dostępne są także papierowe bloki, które mocuje się bezpośrednio na tablicy.

Jaki rozmiar tablic flipchart?

Największym zainteresowaniem cieszą się flipcharty o rozmiarze 100 x 70 cm. Producenci oferują oczywiście tablice o wielu innych rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Rozmiar należy dopasować oczywiście do rozmiaru bloków. W sklepach najczęściej można spotkać bloki o rozmiarze 100 x 64 cm, który niestety nie będzie pasować do mniejszych flipchartów.

Szeroki i różnorodny wybór flipchartów

W ostatnim czasie rekordy popularności biją tablice lakierowane, które są zdecydowanie tańszą alternatywą dla tablic porcelanowych. Tablice tego typu pokrywane są specjalnym lakierem, dzięki czemu mogą służyć nawet kilkanaście lat. Renomowani producenci udzielają nawet 10-letniej gwarancji na swoje produkty, co jest oczywiście najlepszym potwierdzeniem ich wysokiej jakości wykonania. W wielu firmach wykorzystywane są także flipcharty informacyjne. Mowa tutaj przede wszystkim o tablicach korkowych. Nowością na rynku są modele wykonane z powierzchni kredowej pokrytej specjalną powierzchnią ceramiczną, dzięki czemu mogą pochwalić się właściwościami magnetycznymi. Warto zwrócić uwagę także na to z jakiego materiału wykonana jest rama.