Na co zwrócić uwagę wybierając papier biurowy?

Większość osób zamawiając papier biurowy w pierwszej kolejności wybiera najtańsze produkty dostępne na rynku, co oczywiście jest bardzo dużym błędem. Rodzaj oraz jakość papieru biurowego odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też warto dowiedzieć się o nim nieco więcej.

Szeroka i różnorodna oferta

Na rynku można znaleźć bardzo wiele typów papieru biurowego https://www.biurfan.pl/papier-biurowy-cat-370 , dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Producenci oferują nie tylko zwykły papier do drukarki, ale również papier fotograficzny albo papier specjalistyczny. Nie można zapominać również o tym, że na jakość wydruku olbrzymi wpływ ma nie tylko ryza papieru biurowego, ale również jakość tuszu oraz klasa sprzętu drukującego. Wysokiej jakości wydruki są najlepszą wizytówką każdej firmy, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone i niezawodne rozwiązania.

Gramatura i klasa papieru biurowego

Jeżeli chodzi o gramaturę standardowego papieru A4, to wynosi ona 80 g/m2. Im większa gramatura tym oczywiście większa wytrzymałość papieru i jednocześnie większa cena. Producenci oferują trzy różne klasy papieru do wyboru. Najlepsza jest klasa A, która zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów. Najgorsza jest z kolei klasa C. Tylko ryza papieru biurowego o klasie A, może pochwalić się idealnie białym kolorem. W przypadku najtańszego papieru odcień jest kremowa, dlatego też bardzo łatwo zauważyć różnice. Wysokiej klasy papier biurowy może pochwalić się nie tylko bardzo gładką powierzchnią, ale również minimalną pyłotawością.