Dlaczego warto mieć w biurze laminator?

Drukarkę, dziurkacz, zszywacz czy fotokopiarkę można bez problemu znaleźć w każdym biurze. Niestety często brakuje w nich takiego urządzenia jak laminator. Dlaczego warto mieć go w swoim biurze? 

Oszczędność pieniędzy

Tłuste odciski, ciemne zabrudzenia czy mało estetyczne zagięcia sprawiają, że nawet najciekawszy katalog produktów będzie się kiepsko prezentował. Potencjalny klient z pewnością zwróci uwagę na te, wydawałoby się drobne, niedociągnięcia. Z kolei zbyt częste drukowanie katalogów albo ofert to dla wielu firm dość spory wydatek. Znacznie oszczędniej jest wykorzystać laminator, zabezpieczyć dokumenty i korzystać z jednej kopii przez dłuższy czas. 

Ochrona dokumentów przed zniszczeniem

laminator

Każdy może rozlać wodę czy kawę stojącą na biurku. Sytuacja się komplikuje, kiedy zalaniu ulegają także istotne dokumenty lub ważne materiały przygotowane dla klienta. Laminarka A4 lub A3 chroni papier przed wilgocią, a jeśli dojdzie do rozlania jakiegokolwiek płynu wystarczy tylko przetrzeć folię i dokumenty są jak nowe. W ten sposób można zabezpieczyć m.in.

  • dyplomy,
  • ogłoszenia,
  • najważniejsze dokumenty w firmie.

Ochrona przed wyblaknięciem kolorów

Informacje, ulotki, plakaty wiszące na drzwiach albo w witrynie bardzo szybko blakną. Wynika to z bezpośredniego działania promieni słonecznych. Aby zminimalizować takie sytuacje, wystarczy sięgnąć po laminator A3 lub w innym formacie dostosowanym do wielkości dokumentów. Dzięki temu kolory pozostaną piękne i żywe przez bardzo długi czas.

Usztywnienie dokumentu 

Papier jest bardzo miękki i łatwo ulega rozdarciu. Nie trudno zatem o zagniecenia czy uszkodzenia. Posiadając laminator, szybko i łatwo można usztywnić dokument i uchronić go przed zniszczeniem.