Czego nie może zabraknąć w biurze?

Praca w biurze oznacza wykonywanie zawodowych obowiązków najczęściej na siedząco przy komputerze. Aby przebiegała ona sprawnie i bez zakłóceń, przestrzeń dookoła pracownika biurowego powinna być odpowiednio przygotowana. W co koniecznie musi być wyposażone biuro?

Zestaw do pisania

Na pierwszym miejscu nie sposób wymienić długopisów, ołówków, zakreślaczy i pióra. Masę dokumentów wciąż wypełnia się ręcznie, a jeśli nawet można zrobić to elektronicznie, podpis najczęściej musi być odręczny. Długopis przyda się podczas robienia notatek, zapisywania bieżących pomysłów i myśli, a kolorowe długopisy lub neonowe flamastry będą przydatne do zaznaczania istotnych informacji.

Papier biurowy

W naszym kraju wciąż panuje biurokracja. Wiąże się to z koniecznością wypełniania oraz drukowania różnego rodzaju pism, raportów, akt i sprawozdań. Do tego potrzebna jest nie tylko drukarka, ale także papier biurowy A4. Jeśli urządzenie jest wielofunkcyjne, przyda się on również podczas kserowania dokumentów. Przy okazji warto pomyśleć o kwestiach ekologicznych i zakupić papier przyjazny środowisku z certyfikatami: EU Ecolabel oraz FSC. Ryza papieru zawiera około 500 kartek.

Tablica magnetyczna

Choć kojarzy się z zabawką dla dzieci, bywa zbawienna także w biurze. Po takiej tablicy można zarówno pisać, jak i doczepiać do niej notatki za pomocą małych magnesów. Tablica magnetyczna świetnie sprawdza się w trakcie prowadzenia prezentacji lub burzy mózgów ze współpracownikami. Na bieżąco można notować na niej istotne hasła.

Długopisy, ryza papieru, tablica magnetyczna? Tego nie może zabraknąć w biurze!