Bezpieczny przewóz osób niepełnosprawnych

Dane statystyczne wskazują, że jeden Polak na dziesięciu porusza się na wózku inwalidzkim. Odpowiednia organizacja przestrzeni może znacznie ułatwić poruszanie się tych osób. Z pomocą przychodzą także firmy, które organizują przewóz osób niepełnosprawnych kraków jest jednym z miast, w którym działają one na wysokim poziomie. Aby transport był bezpieczny, samochód powinien być odpowiednio przygotowany. 

Dlaczego profesjonalny przewóz osób niepełnosprawnych jest tak ważny?

Mobilność osób niepełnosprawnych powoduje nie tylko polepszenie jakości ich życia, ale również dobrostanu psychicznego. Sprawia, że mogą stać się bardziej samodzielni i niezależni. Pozwala realizować ich pasję, a także spełniać się w życiu społecznym. Ponadto przeciwdziała wykluczeniu, izolacji i marginalizacji osób niepełnosprawnych.

Jak przygotować samochód do przewozu osoby niepełnosprawnej?

przewóz osób niepełnosprawnych kraków

Odpowiednie wyposażenie pojazdu jest podstawą w przewozie osób niepełnosprawnych. Najlepiej przystosować do tego celu auta typu mikrobus, ale sprawdzą się do tego niemal wszystkie samochodu dostawcze. Kluczowa jest wysokość oraz szerokość wnętrza, ponieważ parametry powinny zapewniać swobodną przestrzeń osobie niepełnosprawnej, jak i mieścić elementy konstrukcyjne takie jak winda lub najazd dla wózka. Optymalnym rozwiązaniem jest pojazd, którego klapa otwiera się do góry, co ułatwia wygodne wprowadzanie wózka. Zamiennikiem są boczne drzwi przesuwne. Takie rozwiązania są dostępne na https://4transfer.pl/offers/transport-osob-niepelnosprawnych/.

Aby dostosować pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych stosuje się między innymi:

– specjalne pasy bezpieczeństwa przystosowane do osób poruszających się na wózku,

– antypoślizgowe najazdy, które ułatwiają wprowadzenie wózka do wnętrza samochodu,

-szyny podłogowe, które służą do stabilnego mocowania wózka,

– pasy zaczepne, które mocują wózek inwalidzki do szyn.